Radykali muzułmanie zaatakowali dom Asii Bibi

Od kiedy Asia Bibi – katoliczka z Pakistanu wyszła na wolność musi zmierzać się z ciągłym prześladowaniem ze strony radykalnych muzułmanów. Jej rodzina apelowała już do wielu krajów europejskich z prośbą o azyl jednak tylko Włochy zaproponowały jej pobyt w swoim kraju.

Okazuje się, że to niestety nie koniec problemów. Mimo, że rząd Pakistanu zapewniał, że Bibi i jej rodzina są bezpieczni ostatnio radykalni muzułmanie ostrzelali dom, w którym schroniły się córki Asi Bibi.

Boimy się. Ostrzelano bramę domu, w którym kilka dni temu się schroniliśmy. Wciąż otrzymujemy pogróżki i nieustannie musimy zmieniać miejsce zamieszkania. Poruszamy się jedynie po zmroku.

– taką wiadomość przekazał Joseph Nadeem przyjaciel Asi Bibi oraz szef fundacji, która od początku jej pomagała.

Rozmawiamy z nią codziennie telefonicznie. Paradoksalnie to ona dodaje nam sił, mówiąc, że te trudne chwile szybko miną.

– dodał Nadeem.

Myślicie, że Asia Bibi w końcu zazna spokoju?

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra