Kaja Godek: kierownictwo PiS-u deklaruje, że trzeba utrzymać w prawie zabijanie niepełnosprawnych dzieci

Jak podkreśliła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, za czasów Heroda dzieci traciły życie na mocy decyzji politycznej. Dziś znajdujemy się w podobnej sytuacji, ponieważ toczy się walka o przepisy prawa. W Sejmie leży „zamrożony” projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, zakazujący zabijania dzieci nienarodzonych z powodów eugenicznych, a tymczasem codziennie – w majestacie prawa – mordowanych jest troje dzieci.

Kaja Godek zwróciła uwagę na fakt, że politycy partii rządzącej blokują prace nad obywatelskim projektem, który poparło blisko milion osób.

– W święto Świętych Młodzianków wspominamy dzieci, które straciły życie na mocy decyzji politycznej; decyzji, która miała zabezpieczyć władzę. Dziś mamy do czynienia z podobną sytuacją, bo spotykamy się ze strony kierownictwa partii rządzącej z deklaracjami, że trzeba utrzymać w prawie zabijanie niepełnosprawnych dzieci, bo inaczej rządząca formacja utraci władzę. To jest lustrzane odbicie tego, co działo się 2000 lat temu w Betlejem. To jest przerażające tak samo, jak ta historia o Herodzie i niewiniątkach

– mówiła Godek.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra