Pozwalał swoim braciom gwałcić żonę… za 20 zł

Mąż ofiary został już zatrzymany. Usłyszał wyrok 25 lat więzienia. Obecnie trwa postępowanie karne jego braci i kuzynów, którzy mieli gwałcić kobietę. W piątek dwóch z braci, Andrzej i Mirian, stanęło przed sądem. Trzeci z nich przebywa wciąż na wolności. Jego adwokat powiedział, ze nie ma pojęcia, dlaczego mężczyzna nie zjawił się na sali rozpraw. Dodał również, że kontakt z oskarżonym jest utrudniony z uwagi na to, że „niekiedy nie pamięta zdarzeń sprzed tygodnia”.

– W śledztwie ustalano, że w okresie od stycznia 2009 roku do grudnia 2010 roku, kiedy kobieta był więziona, Andrzej Sz., Mirian Sz. oraz Tadeusz B. działając wspólnie i w porozumieniu wielokrotnie ją zgwałcili

– mówiła Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Wszystkim grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra