18-latka odeszła od islamu. Teraz czeka ją śmierć?!

18-letnia Saudyjka Rahaf Alqunun wyrzekła się islamu. Okazuje się, że teraz może grozić jej za to śmierć. Kobieta prosiła o pomoc przez media społecznościowe. Mówiła, że zatrzymana została w Tajlandii. Panicznie boi się powrotu do Arabii Saudyjskiej i spotkania ze swoją rodziną.

Alqunun twierdzi, że była wielokrotnie bita, a za obcięcie włosów ukarano ją zamknięciem w odosobnieniu na pół roku.

Nie mamy pojęcia, co zamierza zrobić ojciec Rahaf. Czy będzie chciał dowiedzieć się, gdzie przebywa córka i próbować ją nękać. Trudno powiedzieć, jak zachowa się w ambasadzie.

– zaznaczył  Phil Robertson z Human Rights Watch.

Reuters poinformował, że ojciec młodej dziewczyny chce się z nią spotkać. Na szczęście na te spotkanie musi zgodzić się najpierw ONZ.

Saudyjka chce przedostać się z Tajlandii do Australii i tam uzyskać azyl. Na razie sprawa jest badana.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra