Wiadomo już gdzie przebywa Asia Bibi!

Nie od teraz wiadomo, że chrześcijanie prześladowani są na całym świecie. W Indiach, Egipcie i Pakistanie coraz częściej dochodzi do prześladowań. Apelują o tym duchowni oraz działacze społeczni z całego świata. Jednak sytuacja chrześcijan wciąż się nie poprawia.

Przykładem może być katoliczka – Asia Bibi. Pochodzi z Pakistanu. Skazana została za rzekomą obrazę proroka Mahometa. Jakiś czas temu wyszła na wolność, lecz w swoim kraju nie mogła czuć się bezpiecznie. Radykalni muzułmanie organizowali liczne protesty – nie zgadzali się z uniewinnieniem kobiety.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowało, że Asia Bibi jest bezpieczna i przebywa obecnie w Kanadzie. Ze względów bezpieczeństwa nie ujawniono jak i kiedy chrześcijanka wyjechała z Pakistanu. Dodatkowo sprawę potwierdził jej prawnik.

Coraz częściej do prześladowań chrześcijan dochodzi również z Europie Zachodniej, która wyparła się swoich wartości.

W lipcu 2018 roku media napisały, że rząd w Wielkiej Brytanii powołano wysłannika ds. religii. Został nim muzułmanin.

Ale czy taki wysłannik jest w stanie zwalczać ataki na chrześcijan? Oceńcie sami.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra