Imigrant zadźgał pracownika socjalnego. Czekał na rozpatrzenie wniosku o azyl

Morderstwo miało miejsce w środę po południu. Między 34-letnim Turkiem a pracownikiem opieki socjalnej doszło do sprzeczki, która doprowadziła do rękoczynów. W rezultacie, imigrant zamordował nożem pracownika opieki socjalnej.

Sprawca urodził się w Austrii, jednak nie posiadał tamtejszego obywatelstwa. W 2009 roku dostał zakaz pobytu na terenie kraju, ponieważ popełnił liczne przestępstwa kryminalne. Rok później wyjechał, ale wrócił na początku 2019 roku, nielegalnie przekraczając granicę.

Mężczyzna nie mógł zostać szybko odesłany, ponieważ złożył wniosek o azyl. Podczas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku nie pracował.

Po zabójstwie pracownika opieki socjalnej ubolewanie wyraził biskup Benno Elbs z Feldkirch. Duchowny podkreślał, że jest to niezwykle bolesne, ponieważ zginął człowiek, który troszczył się o najsłabszych w lokalnej społeczności.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra