Przeciwnicy Kościoła walczą ze sobą na obietnice walki z Kościołem

Barbara Nowacka znana jest z wyjątkowej nieudolności w procedowaniu swoich pomysłów w parlamencie. Może jest w tym ręka Stwórcy? Lewicowa aktywistka przerażona popularnością Roberta Biedronia, który stara się zagarnąć jak najszerszy elektorat na lewo od PO, postanowiła przypomnieć o sobie i zapowiedziała złożenie w Sejmie projektu ustawy, w którym znajdzie się między innymi opodatkowanie księży.

W przyszłym tygodniu my złożymy już ponad 40 tys. podpisów pod projektem, który wprowadza kilka rzeczy. Po pierwsze opodatkowanie księży, likwidację Funduszu, ale przede wszystkim propozycja, która jest tam zawarta mówi o tym, żeby religii nie wyprowadzać ze szkół póki co, bo to wymaga zmiany konkordatu, a nie oszukujmy się, do tego potrzebne są dwie strony i obopólna decyzja, ale likwidację płacenia za lekcje religii z naszych publicznych pieniędzy. Jeżeli ktoś chce, żeby dziecko chodziło na religię, to może je posłać, tylko niech za to płaci Kościół.

  • powiedziała Barbara Nowacka.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Najpopularniejsze

Wszystkie prawa zastrzeżone. Możesz udostępniać treści portalu Lewy.pl w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie treści w części lub całości przez inne redakcje oraz serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Copyright © 2017 Fundacja Edukacja przez Media

Góra